Kawiarka Aerolatte Moka Vista 3: 
 • Wysokość całkowita kawiarki Aerolatte: 14,5 cm
 • Średnica dna kawiarki Aerolatte: 9 cm.
 • Pojemność dolnego zbiornika kawiarki Aerolatte do wysokości zaworu bezpieczeństwa: ok. 150 ml, co pozwala zaparzyć ok. 3 małych filiżanek włoskiego espresso.
 • Kolor kawiarki Aerolatte: srebrny, polerowany.
 • Kawiarka Aerolatte nadaje się na wszystkie typy kuchenek (z wyłączeniem indukcji).
 • Kawiarka Aerolatte zapakowana jest w elegancki kartonik.

Jak obsługiwać kawiarkę i jak korzystać z kawiarki, aby uzyskać najlepszy efekt parzenia kawy

 1. Rozkręcamy kawiarkę
 2. Wyjmujemy  z kawiarki sitko.
 3. Napełniamy dolny zbiornik kawiarki wodą – nie wyżej niż do widocznego na zewnątrz zaworu bezpieczeństwa
 4. Wkładamy ponownie do kawiarki sitko w pasujące miejsce w dolnym zbiorniku kawiarki.
 5. Nasypujemy do sitka kawiarki odpowiednią ilość kawy (ważne by kawa nie była zmielona zbyt drobno),
 6. Kawę w sitku kawiarki lekko ubijamy
 7. Nakręcamy górny pojemnik kawiarki – sprawdzamy przy tym dokładnie czy pojemnik kawiarki jest dokręcony dobrze (czy gwint pasuje) – w przeciwnym wypadku ciśnienie, a także woda będą uchodzić bokiem kawiarki
 8. Po nakręceniu górnego pojemnika kawiarki i sprawdzeniu czy dobrze pasuje, stawiamy kawiarkę na urządzenie grzewcze (dopasowany do wielkości podstawy ekspresu palnik gazowy, elektryczny, a w przypadku większości naszych urządzeń także indukcyjny)
 9. Woda po odpowiednim nagrzaniu w dolnym zbiorniku kawiarki przechodzi przez kawę i w postaci naparu przepływa do górnego pojemnika kawiarki, rurką umiejscowioną w jego środku.
 10. W czasie przygotowywania kawy pokrywka kawiarki powinna być otwarta, żebyśmy mogli dobrze kontrolować przebieg procesu parzenia kawy.
 11. W trakcie procesu parzenia kawy, kawiarka nie powinna pozostawać bez nadzoru.
 12. Kiedy z rurki w górnym zbiorniku kawiarki nie płynie już kawa, a wydobywa się tylko para oznacza to, że proces parzenia kawy został zakończony.
 13. Zakrywamy pokrywkę kawiarki i zestawiamy kawiarkę z urządzenia grzewczego.

Kawa jest gotowa do serwowania. SMACZNEGO !!!

UWAGA !!!

 1. Podczas procesu gotowania wody i parzenia kawy metalowe elementy kawiarki bardzo mocno się rozgrzewają, a wysoka temperatura metalu utrzymuje się jeszcze dość długo. Zaleca się takie ustawienie kawiarki na płycie lub palniku, aby źródło ciepła nie oddziaływało bezpośrednio na uchwyt kawiarki.
 2. Kawiarki nadają się do mycia w zmywarce, jednak zaleca się mycie ręczne. Mycie kawiarki w zmywarce znacznie skraca żywotność urządzenia, a zwłaszcza gumowej uszczelki.
 3. Proces parzenia kawy w kawiarce powinien przebiegać pod pełną kontrolą. Zostawienie kawiarki na urządzeniu grzewczym bez kontroli może doprowadzić do wygotowania się wody w dolnym zbiorniku kawiarki, co spowoduje bardzo mocne nagrzanie całego urządzenia, a w najgorszym wypadku nawet spalenia kawiarki.
 4. Szybkość podgrzewania wody w kawiarce musi być odpowiednio dobrana tak, aby wydobywająca się z górnej rurki kawa spokojnie spływała do pojemnika w górnej części kawiarki.

  Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o firmie Aerolatte - angielskim producencie kawiarek, zaparzaczy do kawy i herbaty, dripperów i innych akcesoriów do herbaty i kawy ...

 • Firma Aerolatte to znany angielski producent akcesoriów do kawy i do herbaty. Początkowo firma Aerolatte specjalizowała się w produkcji ręcznych, elektrycznych spieniaczy do mleka. Z czasem poszerzyła znacząco swoją ofertę wchodząc szerzej na rynek specjalistycznych akcesoriów do kawy i do herbaty.
 •  W ofercie Aerolatte wyróżnia się aluminiowa kawiarka z porcelanowym dzbanuszkiem. Starannie wykonana i oryginalna w swoim rozwiązaniu kawiarka Aerolatte pozytywnie wyróżnia się na tle kawiarek dostępnych na naszym rynku.
 •  Także seria zaparzaczy do kawy Aerolatte typu "prasa francuska" wyróżnia się starannością wykonania, a przy tym bardzo przystępną ceną jak na produkt o takiej jakości. Zaparzacze do kawy Aerolatte wykonane są ze stali nierdzewnej łączonej z żaroodpornym szkłem.
 •  W naszej ofercie produktów Aerolatte znajdziecie Państwo również przykład sztandarowego produktu firmy Aerolatte: elektryczny mikser do mieszania sosów, dipów czy oczywiście do spieniania mleka.
 •  Firma Aerolatte cały czas poszukuje pomysłów na nowe produkty. W naszej ofercie są również plastikowe dzbanki Aerolatte z tak wyciętym dnem, aby ułatwiać miksowanie nawet niewielkiej ilości mleka, potrzebnej do zrobienia cappuccino czy latte.
 •  Akcesoria do kawy firmy Aerolatte są obowiązkowym elementem wyposażenia kuchni każdego miłośnika kawy czy herbaty.Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
    Zły           Dobry
Captcha

 

 • Marka: Aerolatte
 • Kod produktu: Aerolatte Moka Vista 3 MV-1-3AL
 • Dostępność: 2
 • 69,00PLN

 • Netto: 56,10PLN

Tagi: kawiarka, kawiarki, aluminium, kafeterka, zaparzaczka, Aerolatte