• Spieniacz ręczny GAT do mleka 0,5 litra

   Parzenie dobrej kawy to prawdziwa sztuka i dający olbrzymią satysfakcję rytuał. Odpowiednio dobrane akcesoria do kawy są więc niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni, niezależnie od tego jak przyrządzamy naszą ulubioną kawę.

   Oferowany tutaj produkt to ręczny spieniacz do mleka włoskiej firmy G.A.T. :

 • Ręczny spieniacz do mleka GAT wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10.
 • Ręczny spieniacz do mleka GAT ma wymiary: wysokość całkowita 12 cm, średnica  naczynia 7,5 cm.
 • Ręczny spieniacz do mleka GAT ma maksymalną pojemność 500 ml.
 • Ręczny spieniacz do mleka GAT ma wygodny uchwyt wykonany ze stali nierdzewnej.
 • Ręczny spieniacz do mleka GAT importujemy z Włoch.

 

   Ogólne informacje na temat firmy GAT - producenta ręcznych spieniaczy do mleka:

   Włoska firma G.A.T. jest wiodącą na europejskim rynku firmą w produkcji tradycyjnych włoskich kawiarek (kafeterek). W ich ofercie znajdziemy zarówno kawiarki wykonane z aluminium, które jest tradycyjnym materiałem dla tego typu zaparzaczy do kawy, kawiarki z aluminium łączonym ze stalą nierdzewną (umożliwiające korzystanie z tych kawiarek na kuchniach indukcyjnych), jak i kawiarki wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej 18/10.

   Firma G.A.T. jest jedną z niewielu europejskich firm, które swojej produkcji nie przeniosły w całości do Chin i nadal mogą chwalić się znaczkiem "made in Italy" na swoich produktach - dotyczy to kawiarek ze stali nierdzewnej.

   Pomysł na stworzenie firmy produkującej tradycyjne włoskie kawiarki powstał w 1986 roku. Czterech przyjaciół, siedząc w kawiarni przy tradycyjnej włoskiej kawie, stwierdziło, że espresso jest obok pizzy i spaghetti najbardziej „włoskim” produktem i to właśnie do włoskiej kafeterki (kawiarki) najbardziej pasuje znaczek „made in Italy”. Tak narodziła się firma G.A.T. – obecnie czołowy włoski producent tradycyjnych włoskich zaparzaczy do kawy znanych także na rynku pod takimi nazwami jak kawiarka, kafeterka czy kafetiera.

   Współczesny świat cały czas przyspiesza, ale włoskie espresso pozostaje niezmienne. Włoskie kawiarki mają już ponad stuo lat tradycji i nic nie wskazuje na to, aby elektryczne ekspresy mogły wyrugować kawiarki z naszych domów. Miłośnicy kawy nadal potrafią docenić niepowtarzalny smak kawy zaparzonej we włoskiej kawiarce.

   Kolekcja kawiarek produkcji G.A.T. sięga już 60 różnych modeli. Włoskie kawiarki G.A.T. szybko przystosowują się do coraz nowszych rozwiązań w naszej kuchni (np. płyta indukcyjna). Obecnie GAT jest sprzedawany w ponad 50 krajach i jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek kawiarek na świecie.

   Firma G.A.T. dokłada ciągłych starań, aby dostarczać swoim odbiorcom produktów najwyższej jakości. Oferta firmy stale powiększa się o nowe modele i rozwiązania, tak aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagających konsumentów. Wśród kawiarek produkowanych przez firmę G.A.T. łatwo znaleźć model lub wzór spełniający nasze wyobrażenia o atrakcyjnej i funkcjonalnej kawiarce. Kawiarki ze stali nierdzewnej mogą być stosowane na wszystkich rodzajach kuchenek (włącznie z indukcją).

   Ofertę firmy G.A.T. uzupełniają stalowe tygielki do kawy po turecku (arabsku) i ręczne spieniacze do mleka.

   Jak korzystać z ręcznego spieniacza do mleka:

 1. Ręczny spieniacz do mleka ze stali nierdzewnej to proste i nieodzowne urządzenie domowe.
 2. Ręczny spieniacz do mleka daje możliwość serwowania w domu doskonałej kawy z mlekiem: cappuccino czy latte.
 3. Można w nim ubijać zarówno ciepłe jak i zimne mleko. Jednak należy pamiętać, że mleko dodawane do kawy powinno być lekko ciepłe.
 4. Do metalowego zbiornika spieniacza nalewamy potrzebną nam ilość lekko podgrzanego mleka.
 5. UWAGA !!! Co prawda maksymalna pojemność garnuszka spieniacza do mleka wynosi ok. 400 ml, ale aby dobrze spienić mleko nie należy napełniać spieniacza wyżej niż do ok. 1/3 wysokości naczynia.
 6. W pokrywce spieniacza do mleka umocowany jest ubijak do mleka z drobną siateczką. Ta drobna siateczka, poruszana płynnymi, szybkimi i krótkimi ruchami w górę i w dół naczynia napełnionego mlekiem spienia je. Właśnie ta drobna siateczka, poruszana w górę i w dół, to tajemnica spieniania mleka w ręcznym spieniaczu.
 7. Po ubiciu mleka należy pozostawić je przez chwilkę przykryte, z uniesioną ubijaczką.
 8. UWAGA !!! Najlepsze efekty daje ubijanie tłustego mleka.
 9. Dobrze spienione mleko daje nakładać się na kawę łyżką !!!

 

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować wby wystawić ocenę

 

 • Marka: GAT
 • Kod produktu: GAT spieniacz ręczny do mleka 0,5 litra
 • Dostępność: 6
 • 79,00PLN

 • Netto: 64,23PLN

Tagi: GAT, stalowy, ręczny, spieniacz, do ubijania, mleka