• Weis Zaparzacz stalowy do kawy i herbaty 0,35 litra 18035

   Parzenie dobrej kawy to prawdziwa sztuka i dający olbrzymią satysfakcję rytuał. Odpowiednio dobrane akcesoria do kawy są więc niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni, niezależnie od tego jak przyrządzamy naszą ulubioną kawę. Niemiecka firma Weis to producent doskonałej jakości stalowych akcesoriów do herbaty i kawy. Jakość i tradycja produkcji stali w Niemczech jest znana i ceniona na całym świecie. Firma Weis przełożyła stal na wiele produktów związanych z kuchnią.

  Oferowany tu produkt to zaparzacz do kawy lub herbaty Weis tzw. "prasa francuska":

 • Zaparzacz do kawy lub herbaty Weis towykonany jest ze stali nierdzewnej.
 • Zaparzacz do kawy lub Weis ma wysokość 18 cm, a średnica dzbanka u dołu wynosi 7 cm.
 • Pojemność zaparzacza do kawy lub herbatyWeis wynosi 0,35 litra.
 • Dzięki podwójnym, stalowym ściankom zaparzacz do kawy lub herbaty Weis dłużej utrzymuje ciepło napoju.
 • Zaparzacz do kawy lub herbaty Weis wyposażony w uchwyt wykonany także ze stali nierdzewnej.
 • Zaparzacz do kawy lub herbaty Weis importujemy z Niemiec.

 

   Z oferty firmy Weis wybraliśmy dla Państwa głównie akcesoria do kawy i do herbaty. Znajdziecie więc Państwo w naszym sklepie duży wybór zaparzaczek do parzenia herbaty typu "szczypcowego" jak i koszyczków do parzenia herbaty owocowej, świetnie izolowane i długo utrzymujące wysoką temperaturę naparu zaparzacze do kawy typu "prasa francuska", łyżeczki do kawy czy miodu, cukiernice, tygielki do parzenia kawy po arabsku, a przede wszystkim doskonale wykonane stalowe młynki do kawy, które swoją jakością zadowolą zwolenników ręcznego mielenia kawy tuż przed jej zaparzeniem.

 

 

   Jak korzystać z zaparzacza do kawy lub herbaty, aby uzyskać najlepszy efekt parzenia ulubionej kawy czy herbaty?

 1. Zaparzacz do kawy lub herbaty tzw. "prasa francuska" to zbiornik z pokrywką. W pokrywce zaparzacza zaistalowany jest specjalny tłoczek umożliwiający oddzielenie uzyskanego naparu kawy lub herbaty od zaparzonych fusów.
 2. Na dno pojemnika zaparzacza sypiemy odpowiednią dla swojego smaku ilość średniozmielonej kawy, herbaty lub mieszanki suszonych owoców. Następnie całość zalewamy wodą.
 3. Po nalaniu wody przykrywamy zbiornik zaparzacza pokrywką z tłoczkiem zaparzacza uniesionym do góry.
 4. Czekamy do momentu uzyskania odpowiedniego naparu - czas zależy od tego, czy parzymy kawę, herbatę czy mieszankę owocową i od naszych preferencji smakowych.
 5. Następnie powolnym ruchem dociskamy tłok zaparzacza do dołu. Drobna siatka w dolnej części zaparzacza jest tak skonstruowana, aby pozostałości kawy czy herbaty oddzielone zostały od naparu.
 6. Uwaga !!! Tłoka zaparzacza nie należy dociskać zbyt szybko, ponieważ powstające w ten sposób ciśnienie może spowodować gwałtowne wylanie się gorącego płynu na zewnątrz zaparzacza.
 7. Kiedy tłok zaparzacza będzie już blisko dna naczynia, w górnej części zaparzacza pojawi się napar kawy lub herbaty wolny od fusów.
 8. Kawę czy herbatę przelewamy do przygotowanych wcześniej naczyń, tak żeby napar nie miał dłużej styczności z fusami - może to bowiem znacząco pogorszyć smak uzyskanej kawy czy herbaty.
 9. Po zaparzeniu kawy lub herbaty, zaparzacz należy po prostu umyć pod bieżącą wodą.
 10. SMACZNEGO!!! 

 

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować wby wystawić ocenę

 

 • Marka: Weis
 • Kod produktu: 18035 zaparzacz stalowy 0,35 litra
 • Dostępność: Wyprzedany
 • 99,00PLN

 • Netto: 80,49PLN

Tagi: zaparzacz, do kawy, do herbaty, prasa, francuska, stalowa, weis