• Kawiarka GAT Coffee Show 3 malinowa

   Kawiarka to ważny element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Kawiarka to proste urządzenie umożliwiające parzenie kawy oraz uzyskiwanie doskonałego i bardzo aromatycznego naparu w warunkach domowych. Kawiarka wykorzystuje w procesie parzenia ciśnienie wytwarzane przez doprowadzoną do wrzenia wodę i przepuszcza ją przez odmierzoną porcję odpowiednio zmielonej kawy.

   Oferowana przez nas kawiarka GAT Coffee Show 3 jest wykonaną z aluminium klasyczną kawiarką. Kawiarka Coffee Show 3 jest bardzo starannie wykonana i zdobiona graficznym przedstawieniem ziaren kawy. Rączka oraz uchwyt do podnoszenia wieczka wykonane są z tworzywa, a przykrywka kawiarki posiada okienko z przezroczystego plastiku, umożliwiające nam kontrolowanie procesu parzenia kawy bez potrzeby podnoszenia wieczka.

   Parametry techniczne i wymiary kawiarki Coffee Show GAT:

 • Wysokość całkowita kawiarki Coffee Show 3 GAT: 15 cm
 • Średnica dna kawiarki Coffee Show 3 GAT u dołu: 9 cm
 • Pojemność dolnego zbiornika kawiarki Coffee Show 3 GAT do wysokości zaworu bezpieczeństwa: ok. 150 ml, co pozwala zaparzyć ok. 3 małych filiżanek włoskiego espresso.
 • Kolor kawiarki Coffee Show 3 GAT: malinowy
 • Kawiarka Coffee Show 3 GAT nadaje się na wszystkie typy kuchenek (wyłączając indukcję).
 • Nie zaleca się mycia jej w zmywarce.
 • Nasza firma jest bezpośrednim importerem kawiarek G.A.T.

 

Ogólne informacje na temat firmy GAT - producenta kawiarki Coffee Show:

   Włoska firma G.A.T. jest wiodącą na europejskim rynku firmą w produkcji tradycyjnych włoskich kawiarek (kafeterek). W ich ofercie znajdziemy zarówno kawiarki wykonane z aluminium, które jest tradycyjnym materiałem dla tego typu zaparzaczy do kawy, kawiarki z aluminium łączonym ze stalą nierdzewną (umożliwiające korzystanie z tych kawiarek na kuchniach indukcyjnych), jak i kawiarki wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej 18/10.

   Firma G.A.T. jest jedną z niewielu europejskich firm, które swojej produkcji nie przeniosły w całości do Chin i nadal mogą chwalić się znaczkiem "made in Italy" na swoich produktach - dotyczy to kawiarek ze stali nierdzewnej.

   Pomysł na stworzenie firmy produkującej tradycyjne włoskie kawiarki powstał w 1986 roku. Czterech przyjaciół, siedząc w kawiarni przy tradycyjnej włoskiej kawie, stwierdziło, że espresso jest obok pizzy i spaghetti najbardziej „włoskim” produktem i to właśnie do włoskiej kafeterki (kawiarki) najbardziej pasuje znaczek „made in Italy”. Tak narodziła się firma G.A.T. – obecnie czołowy włoski producent tradycyjnych włoskich zaparzaczy do kawy znanych także na rynku pod takimi nazwami jak kawiarka, kafeterka czy kafetiera.

   Współczesny świat cały czas przyspiesza, ale włoskie espresso pozostaje niezmienne. Włoskie kawiarki mają już ponad stuo lat tradycji i nic nie wskazuje na to, aby elektryczne ekspresy mogły wyrugować kawiarki z naszych domów. Miłośnicy kawy nadal potrafią docenić niepowtarzalny smak kawy zaparzonej we włoskiej kawiarce.

   Kolekcja kawiarek produkcji G.A.T. sięga już 60 różnych modeli. Włoskie kawiarki G.A.T. szybko przystosowują się do coraz nowszych rozwiązań w naszej kuchni (np. płyta indukcyjna). Obecnie GAT jest sprzedawany w ponad 50 krajach i jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek kawiarek na świecie.

   Firma G.A.T. dokłada ciągłych starań, aby dostarczać swoim odbiorcom produktów najwyższej jakości. Oferta firmy stale powiększa się o nowe modele i rozwiązania, tak aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagających konsumentów. Wśród kawiarek produkowanych przez firmę G.A.T. łatwo znaleźć model lub wzór spełniający nasze wyobrażenia o atrakcyjnej i funkcjonalnej kawiarce. Kawiarki ze stali nierdzewnej mogą być stosowane na wszystkich rodzajach kuchenek (włącznie z indukcją).

   Ofertę firmy G.A.T. uzupełniają stalowe tygielki do kawy po turecku (arabsku) i ręczne spieniacze do mleka.

 

Jak obsługiwać kawiarkę i jak korzystać z kawiarki, aby uzyskać najlepszy efekt parzenia kawy

 1. Rozkręcamy kawiarkę
 2. Wyjmujemy  z kawiarki sitko.
 3. Napełniamy dolny zbiornik kawiarki wodą – nie wyżej niż do widocznego na zewnątrz zaworu bezpieczeństwa
 4. Wkładamy ponownie do kawiarki sitko w pasujące miejsce w dolnym zbiorniku kawiarki.
 5. Nasypujemy do sitka kawiarki odpowiednią ilość kawy (ważne by kawa nie była zmielona zbyt drobno),
 6. Kawę w sitku kawiarki lekko ubijamy
 7. Nakręcamy górny pojemnik kawiarki – sprawdzamy przy tym dokładnie czy pojemnik kawiarki jest dokręcony dobrze (czy gwint pasuje) – w przeciwnym wypadku ciśnienie, a także woda będą uchodzić bokiem kawiarki
 8. Po nakręceniu górnego pojemnika kawiarki i sprawdzeniu czy dobrze pasuje, stawiamy kawiarkę na urządzenie grzewcze (dopasowany do wielkości podstawy ekspresu palnik gazowy, elektryczny, a w przypadku większości naszych urządzeń także indukcyjny)
 9. Woda po odpowiednim nagrzaniu w dolnym zbiorniku kawiarki przechodzi przez kawę i w postaci naparu przepływa do górnego pojemnika kawiarki, rurką umiejscowioną w jego środku.
 10. W czasie przygotowywania kawy pokrywka kawiarki powinna być otwarta, żebyśmy mogli dobrze kontrolować przebieg procesu parzenia kawy.
 11. W trakcie procesu parzenia kawy, kawiarka nie powinna pozostawać bez nadzoru.
 12. Kiedy z rurki w górnym zbiorniku kawiarki nie płynie już kawa, a wydobywa się tylko para oznacza to, że proces parzenia kawy został zakończony.
 13. Zakrywamy pokrywkę kawiarki i zestawiamy kawiarkę z urządzenia grzewczego.

Kawa jest gotowa do serwowania. SMACZNEGO !!!

UWAGA !!!

 1. Podczas procesu gotowania wody i parzenia kawy metalowe elementy kawiarki bardzo mocno się rozgrzewają, a wysoka temperatura metalu utrzymuje się jeszcze dość długo. Zaleca się takie ustawienie kawiarki na płycie lub palniku, aby źródło ciepła nie oddziaływało bezpośrednio na uchwyt kawiarki.
 2. Kawiarki nadają się do mycia w zmywarce, jednak zaleca się mycie ręczne. Mycie kawiarki w zmywarce znacznie skraca żywotność urządzenia, a zwłaszcza gumowej uszczelki.
 3. Proces parzenia kawy w kawiarce powinien przebiegać pod pełną kontrolą. Zostawienie kawiarki na urządzeniu grzewczym bez kontroli może doprowadzić do wygotowania się wody w dolnym zbiorniku kawiarki, co spowoduje bardzo mocne nagrzanie całego urządzenia, a w najgorszym wypadku nawet spalenia kawiarki.
 4. Szybkość podgrzewania wody w kawiarce musi być odpowiednio dobrana tak, aby wydobywająca się z górnej rurki kawa spokojnie spływała do pojemnika w górnej części kawiarki.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować wby wystawić ocenę

 

 • Marka: GAT
 • Kod produktu: GAT kawiarka Coffee Show 3 malinowa
 • Dostępność: Wyprzedany
 • 69,00PLN

 • Netto: 56,10PLN

Tagi: włoska, kawiarka, kawiarki, aluminium, kafeterka, zaparzaczka, GAT