W związku z dyskusjami na temat zdrowego odżywiania producenci akcesoriów kuchennych poszukują coraz to nowych materiałów, z których mogliby produkować swoje produkty. W ostatnich latach coraz szersze zastosowanie zaczyna mieć 100% silikon. Jest to materiał bardzo odporny na zmiany temperatury (od -40C do nawet +260C), w związku z tym może mieć szerokie zastosowanie we współczesnej kuchni. Produkuje się już z silikonu formy do lodu, zaparzaczki do herbaty, foremki do ciastek, a ostatnio także formy do pieczenia. Silikonowe formy do pieczenia są elastyczne, nie tłuką się, nie ma potrzeby używania w nich tłuszczów i dobrze przewodzą ciepło. Mogą być używane zarówno w zwykłym piekarniku jak i w kuchniach mikrofalowych. Silikonowe formy do pieczenia są bardzo trwałe, wygodne do przechowywania (można je zginać czy rolować) i mogą być z powodzeniem myte w zmywarce.

   Oferowany tutaj produkt to silikonowe naczynie z pokrywką Pinfi:

 • Silikonowe naczynie z pokrywką (garnek) Pinfi wykonane jest z doskonałej jakości silikonu - 100% - zgodnie ze standardami europejskimi.
 • Silikonowe naczynie z pokrywką (garnek) Pinfi ma kształt owalny i wymiary 280 mm x 170 mm x 120 mm.
 • Pojemność silikonowego naczynia Pinfi wynosi 1400 ml.
 • Silikonowy garnek Pinfi przeznaczony jest zarówno do mikrofali, jak i piekarnika czy zamrażarki. Zakres temperatury w jakiej może być stosowany to  -40 st C - +240 st C.  W doskonały sposób zastępuje rękawy do pieczenia. Potrawy nie przypalają się i nie obsychają. Wytwarzająca się w czasie pieczenia para pozostaje w garnku, dzięki czemu potrawa jest bardzo soczysta, aromatyczna i szybko się piecze. Przygotowanie ryby w piekarniku przy 160 st. C trwa 10 min, w mikrofali 8 min.
 • Silikonowy garnek Pinfi można myć w  zmywarce.
 • Kolor garnka Pinfi: granatowy.

 

   Więcej o firmie Pinfi:

   Firma Pinfi, której produktów jesteśmy polskim dystrybutorem, to mała, rodzinna firma z Barcelony. Pinfi specjalizuje się w produkcji form do pieczenia i innych naczyń z doskonałej jakości silikonu (100%).

   Silikon znalazł swoje tak szerokie zastosowanie w kuchni dopiero całkiem niedawno. Wciąż wielu konsumentów nie dowierza nadzwyczajnym możliwościom tego materiału (często mylonego z kauczukiem). Tymczasem 100%-silikon nie traci swoich właściwości w zakresie temperatur nawet od -60 stopni C aż do +240 stopni C. Silikon daje się zwijać lub skaładać, w związku z tym np. formy do pieczenia wykonane z tego materiału nie zajmują tyle miejsca co klasyczne brytfanny czy rondle. Jest przy tym bardzo trwały i odporny na odkształcenia.

   W naszej ofercie znajdziecie Państwo formy do pieczenia, garnki, sitka, przykrywki do kuchenki mikrofalowej, a także zaparzaczki do herbaty wielokrotnego użycia, czy w końcu, bardzo praktyczne, silikonowe formy do lodu, które dzięki swojej plastyczności bardzo ułatwiają formowanie nawet dużych kostek. Zapraszamy.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować wby wystawić ocenę

Pinfi Silikonowy garnek 1400ml granatowy

 • Marka: Pinfi
 • Kod produktu: Pinfi Silikonowy garnek 1400ml granatowy
 • Dostępność: 18
 • 78,00PLN

 • Netto: 63,41PLN

Tagi: naczynie, garnek, do pieczenie, do zapiekania, forma, z silikonu, silikon, Pinfi