W związku z dyskusjami na temat zdrowego odżywiania producenci akcesoriów kuchennych poszukują coraz to nowych materiałów, z których mogliby produkować swoje produkty. W ostatnich latach coraz szersze zastosowanie zaczyna mieć 100% silikon. Jest to materiał bardzo odporny na zmiany temperatury (od -40C do nawet +260C), w związku z tym może mieć szerokie zastosowanie we współczesnej kuchni. Produkuje się już z silikonu formy do lodu, zaparzaczki do herbaty, foremki do ciastek, a ostatnio także formy do pieczenia. Silikonowe formy do pieczenia są elastyczne, nie tłuką się, nie ma potrzeby używania w nich tłuszczów i dobrze przewodzą ciepło. Mogą być używane zarówno w zwykłym piekarniku jak i w kuchniach mikrofalowych. Silikonowe formy do pieczenia są bardzo trwałe, wygodne do przechowywania (można je zginać czy rolować) i mogą być z powodzeniem myte w zmywarce.

   Oferowany tutaj produkt to składana silikonowa pokrywka do mikrofali Pinfi:

 • Składana, silikonowa pokrywka do mikrofali Pinfi wykonana jest z wysokiej jakości silikonu - 100% - zgodnie ze standardami europejskimi.
 • Silikonowa pokrywka do mikrofali Pinfi ma dwa stopnie złożenia. Dzięki składaniu można regulować jej wysokość od 37 mm do 74 mm.
 • Średnica pokrywki silikonowej do mikrofali Pinfi wynosi 230 mm.
 • Silikonowa pokrywka do mikrofali Pinfi umożliwia także przechowywanie pod nią produktów w lodówce czy zamrażalniku. Można ją także wykorzystywać przy pieczeniu w piekarniku. Maksymalny zakres temperatur w jakich może być stosowana to od -40 st. C do +260 st. C.
 • Silikonowa pokrywa do mikrofali Pinfi sprawia, że jedzenie nie obsycha i nie przechodzi innymi zapachami.
 • Regulowana wysokość ułatwia przechowywanie silikonowej pokrywki Pinfi. Pokrywka może być zwijana i nie powoduje to odkształceń ani uszkodzeń silikonu.
 • Może być myta w zmywarce.
 • Silikonowa pokrywka Pinfi ma kolor: biały

 

   Więcej o firmie Pinfi:

   Firma Pinfi, której produktów jesteśmy polskim dystrybutorem, to mała, rodzinna firma z Barcelony. Pinfi specjalizuje się w produkcji form do pieczenia i innych naczyń z doskonałej jakości silikonu (100%).

   Silikon znalazł swoje tak szerokie zastosowanie w kuchni dopiero całkiem niedawno. Wciąż wielu konsumentów nie dowierza nadzwyczajnym możliwościom tego materiału (często mylonego z kauczukiem). Tymczasem 100%-silikon nie traci swoich właściwości w zakresie temperatur nawet od -60 stopni C aż do +240 stopni C. Silikon daje się zwijać lub skaładać, w związku z tym np. formy do pieczenia wykonane z tego materiału nie zajmują tyle miejsca co klasyczne brytfanny czy rondle. Jest przy tym bardzo trwały i odporny na odkształcenia.

   W naszej ofercie znajdziecie Państwo formy do pieczenia, garnki, sitka, przykrywki do kuchenki mikrofalowej, a także zaparzaczki do herbaty wielokrotnego użycia, czy w końcu, bardzo praktyczne, silikonowe formy do lodu, które dzięki swojej plastyczności bardzo ułatwiają formowanie nawet dużych kostek. Zapraszamy.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować wby wystawić ocenę

Pinfi Silikonowa składana pokrywa do potraw biała

 • Marka: Pinfi
 • Kod produktu: Pinfi Silikonowa składana pokrywa do potraw biała
 • Dostępność: 11
 • 39,00PLN

 • Netto: 31,71PLN

Tagi: silikon, z silikonu, pokrywka, przykrywka, do mikrofali, do lodówki, do piekarnika, Pinfi