W związku z dyskusjami na temat zdrowego odżywiania producenci akcesoriów kuchennych poszukują coraz to nowych materiałów, z których mogliby produkować swoje produkty. W ostatnich latach coraz szersze zastosowanie zaczyna mieć 100% silikon. Jest to materiał bardzo odporny na zmiany temperatury (od -40C do nawet +260C), w związku z tym może mieć szerokie zastosowanie we współczesnej kuchni. Produkuje się już z silikonu formy do lodu, zaparzaczki do herbaty, foremki do ciastek, a ostatnio także formy do pieczenia. Silikonowe formy do pieczenia są elastyczne, nie tłuką się, nie ma potrzeby używania w nich tłuszczów i dobrze przewodzą ciepło. Mogą być używane zarówno w zwykłym piekarniku jak i w kuchniach mikrofalowych. Silikonowe formy do pieczenia są bardzo trwałe, wygodne do przechowywania (można je zginać czy rolować) i mogą być z powodzeniem myte w zmywarce.

   Oferowany tutaj produkt to silikonowa foremka do lodu Pinfi:

 • Silikonowa foremka do lodu Pinfi wykonana jest z doskonałej jakości silikonu - 100% - zgodnie ze standardami europejskimi.
 • Silikonowa foremka do lodu Pinfi ma wymiary 180 mm x 180 mm.
 • Posiada 12 dużych komór - wielkość jednej foremki 35 mm x 35 mm x 40 mm.
 • Silikonowa foremka do lodu Pinfi ma zamykaną od góry pokrywkę zapobiegającą rozlewaniu się wody.
 • Silikonowa foremka do lodu Pinfi nadaje się do mycia w  zmywarce.
 • Kolor foremki do lodu Pinfi: czerwony.

 

   Więcej o firmie Pinfi:

   Firma Pinfi, której produktów jesteśmy polskim dystrybutorem, to mała, rodzinna firma z Barcelony. Pinfi specjalizuje się w produkcji form do pieczenia i innych naczyń z doskonałej jakości silikonu (100%).

   Silikon znalazł swoje tak szerokie zastosowanie w kuchni dopiero całkiem niedawno. Wciąż wielu konsumentów nie dowierza nadzwyczajnym możliwościom tego materiału (często mylonego z kauczukiem). Tymczasem 100%-silikon nie traci swoich właściwości w zakresie temperatur nawet od -60 stopni C aż do +240 stopni C. Silikon daje się zwijać lub skaładać, w związku z tym np. formy do pieczenia wykonane z tego materiału nie zajmują tyle miejsca co klasyczne brytfanny czy rondle. Jest przy tym bardzo trwały i odporny na odkształcenia.

   W naszej ofercie znajdziecie Państwo formy do pieczenia, garnki, sitka, przykrywki do kuchenki mikrofalowej, a także zaparzaczki do herbaty wielokrotnego użycia, czy w końcu, bardzo praktyczne, silikonowe formy do lodu, które dzięki swojej plastyczności bardzo ułatwiają formowanie nawet dużych kostek. Zapraszamy.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować wby wystawić ocenę

Pinfi Silikonowy foremka na lód - 16 komór

 • Marka: Pinfi
 • Kod produktu: Pinfi Silikonowy pojemnik na lód 16 komór
 • Dostępność: 5
 • 57,00PLN

 • Netto: 46,34PLN

Tagi: pojemnik, na lód, foremka, forma, do lodu, silikon, z silikonu, Pinfi