W związku z dyskusjami na temat zdrowego odżywiania producenci akcesoriów kuchennych poszukują coraz to nowych materiałów, z których mogliby produkować swoje produkty. W ostatnich latach coraz szersze zastosowanie zaczyna mieć 100% silikon. Jest to materiał bardzo odporny na zmiany temperatury (od -40C do nawet +260C), w związku z tym może mieć szerokie zastosowanie we współczesnej kuchni. Produkuje się już z silikonu formy do lodu, zaparzaczki do herbaty, foremki do ciastek, a ostatnio także formy do pieczenia. Silikonowe formy do pieczenia są elastyczne, nie tłuką się, nie ma potrzeby używania w nich tłuszczów i dobrze przewodzą ciepło. Mogą być używane zarówno w zwykłym piekarniku jak i w kuchniach mikrofalowych. Silikonowe formy do pieczenia są bardzo trwałe, wygodne do przechowywania (można je zginać czy rolować) i mogą być z powodzeniem myte w zmywarce.

   Oferowany tutaj produkt to składana silikonowa pokrywka do mikrofali Pinfi:

 • Składana, silikonowa pokrywka do mikrofali Pinfi wykonana jest z wysokiej jakości silikonu - 100% - zgodnie ze standardami europejskimi.
 • Silikonowa pokrywka do mikrofali Pinfi ma dwa stopnie złożenia. Dzięki składaniu można regulować jej wysokość od 37 mm do 74 mm.
 • Średnica pokrywki silikonowej do mikrofali Pinfi wynosi 230 mm.
 • Silikonowa pokrywka do mikrofali Pinfi umożliwia także przechowywanie pod nią produktów w lodówce czy zamrażalniku. Można ją także wykorzystywać przy pieczeniu w piekarniku. Maksymalny zakres temperatur w jakich może być stosowana to od -40 st. C do +260 st. C.
 • Silikonowa pokrywa do mikrofali Pinfi sprawia, że jedzenie nie obsycha i nie przechodzi innymi zapachami.
 • Regulowana wysokość ułatwia przechowywanie silikonowej pokrywki Pinfi. Pokrywka może być zwijana i nie powoduje to odkształceń ani uszkodzeń silikonu.
 • Może być myta w zmywarce.
 • Silikonowa pokrywka Pinfi ma kolor: biały

 

   Więcej o firmie Pinfi:

   Firma Pinfi, której produktów jesteśmy polskim dystrybutorem, to mała, rodzinna firma z Barcelony. Pinfi specjalizuje się w produkcji form do pieczenia i innych naczyń z doskonałej jakości silikonu (100%).

   Silikon znalazł swoje tak szerokie zastosowanie w kuchni dopiero całkiem niedawno. Wciąż wielu konsumentów nie dowierza nadzwyczajnym możliwościom tego materiału (często mylonego z kauczukiem). Tymczasem 100%-silikon nie traci swoich właściwości w zakresie temperatur nawet od -60 stopni C aż do +240 stopni C. Silikon daje się zwijać lub skaładać, w związku z tym np. formy do pieczenia wykonane z tego materiału nie zajmują tyle miejsca co klasyczne brytfanny czy rondle. Jest przy tym bardzo trwały i odporny na odkształcenia.

   W naszej ofercie znajdziecie Państwo formy do pieczenia, garnki, sitka, przykrywki do kuchenki mikrofalowej, a także zaparzaczki do herbaty wielokrotnego użycia, czy w końcu, bardzo praktyczne, silikonowe formy do lodu, które dzięki swojej plastyczności bardzo ułatwiają formowanie nawet dużych kostek. Zapraszamy.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować wby wystawić ocenę

 

 • Marka: Pinfi
 • Kod produktu: Pinfi Silikonowa składana pokrywa do potraw biała
 • Dostępność: 11
 • 24,00PLN

 • Netto: 19,51PLN

Tagi: silikon, z silikonu, pokrywka, przykrywka, do mikrofali, do lodówki, do piekarnika, Pinfi