W związku z dyskusjami na temat zdrowego odżywiania producenci akcesoriów kuchennych poszukują coraz to nowych materiałów, z których mogliby produkować swoje produkty. W ostatnich latach coraz szersze zastosowanie zaczyna mieć 100% silikon. Jest to materiał bardzo odporny na zmiany temperatury (od -40C do nawet +260C), w związku z tym może mieć szerokie zastosowanie we współczesnej kuchni. Produkuje się już z silikonu formy do lodu, zaparzaczki do herbaty, foremki do ciastek, a ostatnio także formy do pieczenia. Silikonowe formy do pieczenia są elastyczne, nie tłuką się, nie ma potrzeby używania w nich tłuszczów i dobrze przewodzą ciepło. Mogą być używane zarówno w zwykłym piekarniku jak i w kuchniach mikrofalowych. Silikonowe formy do pieczenia są bardzo trwałe, wygodne do przechowywania (można je zginać czy rolować) i mogą być z powodzeniem myte w zmywarce.

   Oferowany tutaj produkt to silikonowe naczynie z pokrywką Pinfi:

 • Silikonowe naczynie z pokrywką (garnek) Pinfi wykonane jest z doskonałej jakości silikonu - 100% - zgodnie ze standardami europejskimi.
 • Silikonowe naczynie z pokrywką (garnek) Pinfi ma kształt owalny i wymiary 280 mm x 170 mm x 120 mm.
 • Pojemność silikonowego naczynia Pinfi wynosi 1400 ml.
 • Silikonowy garnek Pinfi przeznaczony jest zarówno do mikrofali, jak i piekarnika czy zamrażarki. Zakres temperatury w jakiej może być stosowany to  -40 st C - +240 st C.  W doskonały sposób zastępuje rękawy do pieczenia. Potrawy nie przypalają się i nie obsychają. Wytwarzająca się w czasie pieczenia para pozostaje w garnku, dzięki czemu potrawa jest bardzo soczysta, aromatyczna i szybko się piecze. Przygotowanie ryby w piekarniku przy 160 st. C trwa 10 min, w mikrofali 8 min.
 • Silikonowy garnek Pinfi można myć w  zmywarce.
 • Kolor garnka Pinfi: zielony.

 

   Więcej o firmie Pinfi:

   Firma Pinfi, której produktów jesteśmy polskim dystrybutorem, to mała, rodzinna firma z Barcelony. Pinfi specjalizuje się w produkcji form do pieczenia i innych naczyń z doskonałej jakości silikonu (100%).

   Silikon znalazł swoje tak szerokie zastosowanie w kuchni dopiero całkiem niedawno. Wciąż wielu konsumentów nie dowierza nadzwyczajnym możliwościom tego materiału (często mylonego z kauczukiem). Tymczasem 100%-silikon nie traci swoich właściwości w zakresie temperatur nawet od -60 stopni C aż do +240 stopni C. Silikon daje się zwijać lub skaładać, w związku z tym np. formy do pieczenia wykonane z tego materiału nie zajmują tyle miejsca co klasyczne brytfanny czy rondle. Jest przy tym bardzo trwały i odporny na odkształcenia.

   W naszej ofercie znajdziecie Państwo formy do pieczenia, garnki, sitka, przykrywki do kuchenki mikrofalowej, a także zaparzaczki do herbaty wielokrotnego użycia, czy w końcu, bardzo praktyczne, silikonowe formy do lodu, które dzięki swojej plastyczności bardzo ułatwiają formowanie nawet dużych kostek. Zapraszamy.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować wby wystawić ocenę

 

 • Marka: Pinfi
 • Kod produktu: Pinfi Silikonowy garnek 1400ml zielony
 • Dostępność: 10
 • 47,00PLN

 • Netto: 38,21PLN

Tagi: naczynie, garnek, do pieczenie, do zapiekania, forma, z silikonu, silikon, Pinfi