Spienianie mleka w ręcznym spieniaczu

Spienianie mleka w ręcznym spieniaczu

   Parzenie dobrej kawy to prawdziwa sztuka i dający olbrzymią satysfakcję rytuał. Odpowiednio dobrane akcesoria do kawy są więc niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni, niezależnie od tego jak przyrządzamy naszą ulubioną kawę.

  Dużą popularnością wśród miłośników kawy cieszą się te z dodatkiem mleka - takie jak cappuccino i latte. Dlatego też włoscy producenci akcesoriów do kawy zaproponowali swoim Klientom prosty patent rozwiązujący problem spieniania mleka domowym sposobem.

   Jak korzystać z ręcznego spieniacza do mleka:

1. Ręczny spieniacz do mleka ze stali nierdzewnej to proste i nieodzowne urządzenie domowe.

2. Ręczny spieniacz do mleka daje możliwość serwowania w domu doskonałej kawy z mlekiem: cappuccino czy latte.

3. Do metalowego zbiornika spieniacza nalewamy potrzebną nam ilość lekko podgrzanego mleka.

UWAGA !!! W ręcznym spieniaczu można ubijać zarówno ciepłe jak i zimne mleko. Jednak należy pamiętać o tym, że mleko dodawane do kawy powinno być lekko ciepłe. Według zasad włoskiego cappuccino lub latte, nic nie może kawie odbierać temperatury. Tak więc filiżanka powinna być wykonana z grubej porcelany, a przynajmniej podgrzana. Mleko dodawane do kawy również powinno być ciepłe.

UWAGA !!! Przy wyborze wielkości ręcznego spieniacza należy pamiętać, że maksymalna pojemność zbiornika to tylko wartość orientacyjna. Aby dobrze spienić mleko nie należy napełniać spieniacza wyżej niż do ok. 1/3 wysokości naczynia.

4. W pokrywce spieniacza do mleka umocowany jest ubijak do mleka z drobną siateczką. Ta drobna siateczka, poruszana płynnymi, szybkimi i krótkimi ruchami w górę i w dół naczynia napełnionego mlekiem, spienia je. Właśnie ta drobna siateczka, poruszana w górę i w dół, to tajemnica spieniania mleka w ręcznym spieniaczu.

5. Po ubiciu mleka należy pozostawić je przez krótką chwilę przykryte, z uniesioną ubijaczką.

UWAGA !!! Najlepsze efekty daje ubijanie tłustego mleka.

Dobrze spienione mleko daje nakładać się na kawę łyżką !!!

Przyjemnej zabawy i smacznego !!!

 


Brak produktów w tej kategorii.