• Kawiarka Carmencita 6

   Kawiarka to ważny element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Jest to proste urządzenie umożliwiające parzenie kawy oraz uzyskiwanie doskonałego i bardzo aromatycznego naparu w warunkach domowych. Kawiarka wykorzystuje w procesie parzenia ciśnienie wytwarzane przez doprowadzoną do wrzenia wodę i przepuszcza ją przez odmierzoną porcję odpowiednio zmielonej kawy.

   Oferowane przez nas kawiarki Vigano importujemy bezpośrednio z Włoch. Oryginalna włoska kawiarka Carmencita 3 wyróżnia się oryginalnym i eleganckim designem i bardzo starannym wykonaniem. Jest to kawiarka ze stali nierdzewnej z bocznym, nienagrzewającym się uchwytem.

   Parametry techniczne i wymiary kawiarki Carmencita 6 Vigano:

 • Wysokość całkowita kawiarki Carmencita 6 Vigano: 20 cm
 • Średnica dna kawiarki Carmencita 6 Vigano u dołu: 10 cm
 • Długość bocznego uchwytu kawiarki Carmencita 6 Vigano: ok. 9 cm
 • Pojemność dolnego zbiornika kawiarki Carmencita 6 Vigano do wysokości zaworu bezpieczeństwa: ok. 250 ml, co pozwala zaparzyć ok. 5-6 małych filiżanek włoskiego espresso.
 • Kolor kawiarki Carmencita 6 Vigano: stalowy
 • Kawiarka Carmencita 6 Vigano nadaje się na wszystkie typy kuchenek (wyłączając indukcję).
 • Nie zaleca się mycia kawiarki w zmywarce.

 

Ogólne informacje na temat firmy Vigano - producenta kawiarki Carmencita:

   Kawiarki włoskiej firmy VEV Vigano wyróżniają się na europejskim rynku nie tylko wyjątkowym wzornictwem i wykończeniem, ale także jakością. Vigano specjalizuje się w produkcji kawiarek z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a ich produkty są, dzięki naszej firmie, dobrze znane na polskim rynku. Frima Vigano przykłada dużą wagę do tego, aby ich oferta spełniała oczekiwania zarówno tych kawoszy, którzy parzą kawę w kuchni, jak i tych, którzy swoją kawiarkę chcą pokazać gościom.

Jak obsługiwać kawiarkę i jak korzystać z kawiarki, aby uzyskać najlepszy efekt parzenia kawy

 1. Rozkręcamy kawiarkę
 2. Wyjmujemy  z kawiarki sitko.
 3. Napełniamy dolny zbiornik kawiarki wodą – nie wyżej niż do widocznego na zewnątrz zaworu bezpieczeństwa
 4. Wkładamy ponownie do kawiarki sitko w pasujące miejsce w dolnym zbiorniku kawiarki.
 5. Nasypujemy do sitka kawiarki odpowiednią ilość kawy (ważne by kawa nie była zmielona zbyt drobno),
 6. Kawę w sitku kawiarki lekko ubijamy
 7. Nakręcamy górny pojemnik kawiarki – sprawdzamy przy tym dokładnie czy pojemnik kawiarki jest dokręcony dobrze (czy gwint pasuje) – w przeciwnym wypadku ciśnienie, a także woda będą uchodzić bokiem kawiarki
 8. Po nakręceniu górnego pojemnika kawiarki i sprawdzeniu czy dobrze pasuje, stawiamy kawiarkę na urządzenie grzewcze (dopasowany do wielkości podstawy ekspresu palnik gazowy, elektryczny, a w przypadku większości naszych urządzeń także indukcyjny)
 9. Woda po odpowiednim nagrzaniu w dolnym zbiorniku kawiarki przechodzi przez kawę i w postaci naparu przepływa do górnego pojemnika kawiarki, rurką umiejscowioną w jego środku.
 10. W czasie przygotowywania kawy pokrywka kawiarki powinna być otwarta, żebyśmy mogli dobrze kontrolować przebieg procesu parzenia kawy.
 11. W trakcie procesu parzenia kawy, kawiarka nie powinna pozostawać bez nadzoru.
 12. Kiedy z rurki w górnym zbiorniku kawiarki nie płynie już kawa, a wydobywa się tylko para oznacza to, że proces parzenia kawy został zakończony.
 13. Zakrywamy pokrywkę kawiarki i zestawiamy kawiarkę z urządzenia grzewczego.

Kawa jest gotowa do serwowania. SMACZNEGO !!!

UWAGA !!!

 1. Podczas procesu gotowania wody i parzenia kawy metalowe elementy kawiarki bardzo mocno się rozgrzewają, a wysoka temperatura metalu utrzymuje się jeszcze dość długo. Zaleca się takie ustawienie kawiarki na płycie lub palniku, aby źródło ciepła nie oddziaływało bezpośrednio na uchwyt kawiarki.
 2. Kawiarki nadają się do mycia w zmywarce, jednak zaleca się mycie ręczne. Mycie kawiarki w zmywarce znacznie skraca żywotność urządzenia, a zwłaszcza gumowej uszczelki.
 3. Proces parzenia kawy w kawiarce powinien przebiegać pod pełną kontrolą. Zostawienie kawiarki na urządzeniu grzewczym bez kontroli może doprowadzić do wygotowania się wody w dolnym zbiorniku kawiarki, co spowoduje bardzo mocne nagrzanie całego urządzenia, a w najgorszym wypadku nawet spalenia kawiarki.
 4. Szybkość podgrzewania wody w kawiarce musi być odpowiednio dobrana tak, aby wydobywająca się z górnej rurki kawa spokojnie spływała do pojemnika w górnej części kawiarki.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować wby wystawić ocenę

 

 • Marka: Vev Vigano
 • Kod produktu: Vigano kawiarka Carmencita 6
 • Dostępność: Wyprzedany
 • 173,00PLN

 • Netto: 140,65PLN

Tagi: włoska, kawiarka, kawiarki, stal, nierdzewna, kafeterka, zaparzaczka, Vigano