• Kawiarka Classic 6 Szara

   Kawiarka to ważny element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Jest to proste urządzenie umożliwiające parzenie kawy oraz uzyskiwanie doskonałego i bardzo aromatycznego naparu w warunkach domowych. Kawiarka wykorzystuje w procesie parzenia ciśnienie wytwarzane przez doprowadzoną do wrzenia wodę i przepuszcza ją przez odmierzoną porcję odpowiednio zmielonej kawy.

   Oferowana przez nas kawiarka Classic 6 Szara jest kawiarką klasyczną, a więc wykonaną z aluminium, które niezmiennie od ponad 100 lat jest uznawane przez smakoszy kawy za najlepszy materiał do produkcji tego sprzętu. Kawiarka Classic 6 jest bardzo starannie wykonana i zapakowana w elegancki kartonik.

   Parametry techniczne i wymiary kawiarki Classic 6 Randwyck:

 • Wysokość całkowita kawiarki Classic 6 Randwyck: 20 cm
 • Średnica dna kawiarki Classic 6 Randwyck u dołu: 10 cm
 • Pojemność dolnego zbiornika kawiarki Classic 6 Randwyck do wysokości zaworu bezpieczeństwa: ok. 300 ml, co pozwala zaparzyć ok. 6 małych filiżanek włoskiego espresso.
 • Kolor kawiarki Classic 6 Randwyck: szary (ciepły)
 • Kawiarka Classic 6 Randwyck nadaje się na wszystkie typy kuchenek (wyłączając indukcję).
 • Nie zaleca się mycia kawiarki w zmywarce.
 • Nasza firma jest bezpośrednim importerem kawiarek Classic 6 Randwyck

 

Ogólne informacje na temat firmy Randwyck - producenta kawiarki Classic:

   LaCafetiera / Randwyck to firma, która powstała z połączenia dwóch firm (angielskiej i holenderskiej) specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów do kawy i do herbaty ze szczególnym akcentem położonym na naczynia do parzenia i serwowania kawy i herbaty. Ich połączone doświadczenia i kontakty handlowe pozwoliły stworzyć im ciekawą ofertę handlową dla miłośników kawy i herbaty.

   Z ich szerokiej oferty wybraliśmy dla Państwa to, co naszym zdaniem jest najbardziej interesujące, a więc przede wszystkim kawiarki aluminiowe z serii Classic, zaparzacze do kawy typu "prasa francuska" oraz szklane i porcelanowe dzbanki do parzenia i serwowania herbaty. Ofertę dla miłośników "małej czarnej" uzupełniają także drewniane młynki do ręcznego mielenia kawy.

Jak obsługiwać kawiarkę i jak korzystać z kawiarki, aby uzyskać najlepszy efekt parzenia kawy

 1. Rozkręcamy kawiarkę
 2. Wyjmujemy  z kawiarki sitko.
 3. Napełniamy dolny zbiornik kawiarki wodą – nie wyżej niż do widocznego na zewnątrz zaworu bezpieczeństwa
 4. Wkładamy ponownie do kawiarki sitko w pasujące miejsce w dolnym zbiorniku kawiarki.
 5. Nasypujemy do sitka kawiarki odpowiednią ilość kawy (ważne by kawa nie była zmielona zbyt drobno),
 6. Kawę w sitku kawiarki lekko ubijamy
 7. Nakręcamy górny pojemnik kawiarki – sprawdzamy przy tym dokładnie czy pojemnik kawiarki jest dokręcony dobrze (czy gwint pasuje) – w przeciwnym wypadku ciśnienie, a także woda będą uchodzić bokiem kawiarki
 8. Po nakręceniu górnego pojemnika kawiarki i sprawdzeniu czy dobrze pasuje, stawiamy kawiarkę na urządzenie grzewcze (dopasowany do wielkości podstawy ekspresu palnik gazowy, elektryczny, a w przypadku większości naszych urządzeń także indukcyjny)
 9. Woda po odpowiednim nagrzaniu w dolnym zbiorniku kawiarki przechodzi przez kawę i w postaci naparu przepływa do górnego pojemnika kawiarki, rurką umiejscowioną w jego środku.
 10. W czasie przygotowywania kawy pokrywka kawiarki powinna być otwarta, żebyśmy mogli dobrze kontrolować przebieg procesu parzenia kawy.
 11. W trakcie procesu parzenia kawy, kawiarka nie powinna pozostawać bez nadzoru.
 12. Kiedy z rurki w górnym zbiorniku kawiarki nie płynie już kawa, a wydobywa się tylko para oznacza to, że proces parzenia kawy został zakończony.
 13. Zakrywamy pokrywkę kawiarki i zestawiamy kawiarkę z urządzenia grzewczego.

Kawa jest gotowa do serwowania. SMACZNEGO !!!

UWAGA !!!

 1. Podczas procesu gotowania wody i parzenia kawy metalowe elementy kawiarki bardzo mocno się rozgrzewają, a wysoka temperatura metalu utrzymuje się jeszcze dość długo. Zaleca się takie ustawienie kawiarki na płycie lub palniku, aby źródło ciepła nie oddziaływało bezpośrednio na uchwyt kawiarki.
 2. Kawiarki nadają się do mycia w zmywarce, jednak zaleca się mycie ręczne. Mycie kawiarki w zmywarce znacznie skraca żywotność urządzenia, a zwłaszcza gumowej uszczelki.
 3. Proces parzenia kawy w kawiarce powinien przebiegać pod pełną kontrolą. Zostawienie kawiarki na urządzeniu grzewczym bez kontroli może doprowadzić do wygotowania się wody w dolnym zbiorniku kawiarki, co spowoduje bardzo mocne nagrzanie całego urządzenia, a w najgorszym wypadku nawet spalenia kawiarki.
 4. Szybkość podgrzewania wody w kawiarce musi być odpowiednio dobrana tak, aby wydobywająca się z górnej rurki kawa spokojnie spływała do pojemnika w górnej części kawiarki.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować wby wystawić ocenę

 

 • Marka: Lacafetiera
 • Kod produktu: Randwyck kawiarka Classic 6 Szara
 • Dostępność: Wyprzedany
 • 105,00PLN

 • Netto: 85,37PLN

Tagi: kawiarka, kawiarki, aluminium, kafeterka, zaparzaczka