• Zaparzacz do kawy lub herbaty Luca 8 Randwyck

   Zaparzacz do kawy lub herbaty Randwyck zwany również prasą francuską to proste i pomysłowe urządzenie pozwalające nam zaparzyć doskonałą kawę lub herbatę w niemal każdych warunkach. Zaparzacz typu "prasa francuska" wymyślono pierwotnie dla tych miłośników czarnego naparu, którzy przywykli do parzenia kawy przez zalewanie wrzątkiem. Zaparzacz tego typu można jednak wykorzystać z powodzeniem do parzenia herbaty. ZaparzaczRandwyck wyposażony jest bowiem w metalowy filtr w postaci drobnej siatki, który umożliwia łatwe oddzielenie przygotowanego naparu od fusów kawy lub herbaty, których dłuższe parzenie powodowałoby pogorszenie smaku.

   Oferowany tu produkt to zaparzacz do kawy lub herbaty - prasa francuska Randwyck Luca 8:

  • Zaparzacz do kawy lub herbaty Luca 8 jest wykonany ze szkła plastiku.
  • Zaparzacz do kawy lub herbaty Luca 8 ma wymiary: wysokość 22 cm, średnica szklanego dzbanka 12 cm.
  • Pojemność zaparzacza do kawylub herbaty Luca 8 wynosi 1 litr
  • W komplecie z zaparzaczem do kawy lub herbaty Luca 8 otrzymacie Państwo plastikową miarkę do kawy.

 

Jak korzystać z zaparzacza do kawy lub herbaty Randwyck, aby uzyskać najlepszy efekt parzenia ulubionej kawy czy herbaty?

1. Zaparzacz do kawy lub herbaty Randwyck tzw. "prasa francuska" to szklany zbiornik z pokrywką. W pokrywce zaparzacza Randwyck zaistalowany jest specjalny tłoczek umożliwiający oddzielenie uzyskanego naparu kawy lub herbaty od zaparzonych fusów.

2. Na dno szklanego pojemnika zaparzacza Randwyck sypiemy odpowiednią dla swojego smaku ilość średniozmielonej kawy, herbaty lub mieszanki suszonych owoców. Następnie całość zalewamy wodą.

3. Po nalaniu wody przykrywamy szklany zbiornik zaparzacza Randwyck pokrywką z tłoczkiem zaparzacza uniesionym do góry.

4. Czekamy do momentu uzyskania odpowiedniego naparu - czas zależy od tego, czy parzymy kawę, herbatę czy mieszankę owocową i od naszych preferencji smakowych.

5. Następnie powolnym ruchem dociskamy tłok zaparzacza Randwyck do dołu. Drobna siatka w dolnej części zaparzacza Randwyck jest tak skonstruowana, aby pozostałości kawy czy herbaty oddzielone zostały od naparu.

6. Uwaga! Tłoka zaparzacza nie należy dociskać zbyt szybko, ponieważ powstające w ten sposób ciśnienie może spowodować gwałtowne wylanie się gorącego płynu na zewnątrz zaparzacza.

7. Kiedy tłok zaparzacza Randwyck będzie już blisko dna szklanego naczynia, w górnej części zaparzacza Randwyck pojawi się napar kawy lub herbaty wolny od fusów.

8. Kawę czy herbatę przelewamy do przygotowanych wcześniej naczyń, tak żeby napar nie miał dłużej styczności z fusami - może to bowiem znacząco pogorszyć smak uzyskanej kawy czy herbaty.

9. Po zaparzeniu kawy lub herbaty, zaparzacz Randwyck należy po prostu umyć pod bieżącą wodą.

SMACZNEGO!!!

 

  Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o firmie Randwyck - holenderskim producencie kawiarek, zaparzaczy do kawy i herbaty i innych akcesoriów do herbaty i kawy ...

   Randwyck to firma, która powstała z połączenia dwóch firm (angielskiej - La Cafetiera i holenderskiej - Randwyck) specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów do kawy i do herbaty ze szczególnym akcentem położonym na naczynia i akcesoeria do parzenia i serwowania kawy i herbaty. Ich połączone doświadczenia i kontakty handlowe pozwoliły stworzyć ciekawą ofertę handlową dla miłośników kawy i herbaty. W zeszłym roku firma Randwyck została przejęta, ale sam brand Randwyck pozostaje niezmiennie silną marką na rynku akcesoriów kuchennych, a zwłaszcza akcesoriów do kawy i herbaty.

   Z ich szerokiej oferty wybraliśmy dla Państwa to, co naszym zdaniem jest najbardziej interesujące, a więc przede wszystkim kawiarki aluminiowe z serii Classic, zaparzacze do kawy typu "prasa francuska" oraz szklane i porcelanowe dzbanki do parzenia i serwowania herbaty. Ofertę dla miłośników "małej czarnej" uzupełniają także drewniane młynki do ręcznego mielenia kawy.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować wby wystawić ocenę

 

  • Marka: Randwyck
  • Kod produktu: Zaparzacz do kawy Luca 8 Randwyck
  • Dostępność: 6
  • 69,00PLN

  • Netto: 56,10PLN

Produkty powiązane

Zaparzacz do kawy lub herbaty Luca 3 Randwyck

Zaparzacz do kawy lub herbaty Luca 3 Randwyck

   Zaparzacz do kawy lub herbaty Randwyck zwany również prasą francuską to proste i pom..

49,00PLN Netto: 39,84PLN

Tagi: zaparzacz, do kawy, do herbaty, prasa, francuska, Randwyck